Úvodné informácie o tomto portáli

Srdečne vás vítam na tomto portáli, ak sa chcete inteligentne zabaviť, precvičiť si gramatiku, obohatiť slovnú zásobu a máte záujem dodržiavať dohodnuté pravidlá, ste na správnom mieste :-)

Tento portál umožňuje skúseným hráčom ako aj začiatočníkom hrať slovnú stolovú hru Scrabble s ktorýmkoľvek iným zaregistrovaným hráčom.

K jeho vytvoreniu ma inšpiroval jeden projekt spoločnosti Mensa Slovensko, kde sa pod vedením jej predstaviteľa Mira Macka hralo tzv. opisované scrabble formou emailov. Aby sa hranie zjednodušilo a obohatilo, vytvorila sa internetová verzia toho projektu a následne sa vytvoril aj systém na hranie partií medzi dvoma hráčmi.

Projekt sa vcelku úspešne rozbehol a v súčasnosti sa blížime k partii s poradovým číslom 1 000 000, cez 3700 turnajov a do projektu sa už zapojilo cez 1000 hráčov.

Rozohrať možno ľubovoľný počet partií a možno ich hrať tempom, aké hráčovi vyhovuje.

Je možné sa zúčastniť aj turnajov, či už hraných systémom každý s každým alebo vyraďovacím systémom play-off.

Výsledky partií sú bodované a hráči sú podľa toho zoradení v rebríčku.

Samozrejmosťou je množstvo rôznych štatistík a prehľadov.

O svoje názory či problémy sa možno podeliť na živom diskusnom fóre.

Všetci majú možnosť sa zúčastňovať tzv. odpisovaného scrabble, kde hrajú všetci s tou istou doskou a zásobníkom písmen, avšak pokladá sa len najlepšie riešenie.

Veľkou výhodou oproti klasickej stolovej hre je odbremenenie hráčov od počítania hodnoty slov a losovania písmeniek, server za vás urobí všetky formality.

Kritériá pre prípustnosť slov sa priebežne synchronizujú s oficiálnymi kritériami Slovenského spolku scrabble, ktorý je pre nás na tomto poli základnou autoritou.

Scrabble® je registrovaná značka spoločnosti MATTEL.