Úvodné informácie o tomto portáli

Srdečne vás vítam na tomto portáli, ak sa chcete inteligentne zabaviť, precvičiť si gramatiku, obohatiť slovnú zásobu a máte záujem dodržiavať dohodnuté pravidlá, ste na správnom mieste :-)

Tento portál umožňuje skúseným hráčom ako aj začiatočníkom hrať slovnú stolovú hru Scrabble s ktorýmkoľvek iným zaregistrovaným hráčom.

K jeho vytvoreniu ma inšpiroval jeden projekt spoločnosti Mensa Slovensko, kde sa pod vedením jej predstaviteľa Mira Macka hralo tzv. opisované scrabble formou emailov. Aby sa hranie zjednodušilo a obohatilo, vytvorila sa internetová verzia toho projektu a následne sa vytvoril aj systém na hranie partií medzi dvoma hráčmi.

Projekt sa vcelku úspešne rozbehol a v súčasnosti už máme odohratých cez 170 000 partií, takmer 700 turnajov a do projektu sa už zapojilo cez 400 hráčov.

Odohrať možno ľubovoľný počet partií, podľa toho, ako si to hráč zvolí, prípadne akého si vyberie súpera. Oobmedzenie sa týka len počtu partií hraných súčasne a pohybuje sa v rozmedzí 5 - 30 súčasne hraných partií.

Je možné sa zúčastniť aj turnajov, či už hraných systémom každý s každým alebo vyraďovacím systémom play-off.

Výsledky partií sú bodované a hráči sú podľa toho zoradení v rebríčku.

Samozrejmosťou je množstvo rôznych štatistík a prehľadov.

O svoje názory či problémy sa možno podeliť na živom diskusnom fóre.

Všetci majú možnosť sa zúčastňovať tzv. odpisovaného scrabble, kde hrajú všetci s tou istou doskou a zásobníkom písmen, avšak pokladá sa len najlepšie riešenie.

Veľkou výhodou oproti klasickej stolovej hre je odbremenenie hráčov od počítania hodnoty slov a losovania písmenok, server za vás urobí všetky formality.

Kritériá pre prípustnosť slov sa priebežne synchronizujú s oficiálnymi kritériami Slovenského spolku scrabble, ktorý je pre nás na tomto poli základnou autoritou.